Homoseksüellik

Homoseksüellik « Seks  

Homoseksüelliğin sebepleri hangileridir?
Genellikle erken çocukluk çağında evdeki duygusal problemler ve duygusal davranışlardan ileri gelen bir nevroz olarak kabul edilmektedir. Homoseksüelliğin geçişmesi çocuğun annesi, babası ve kardeşleri ile olan ilişkilerine sımsıkı bağlıdır.

Homoseksüellik fiziki bir sakatlık mıdır?
Hayır. İnsanlar homoseksüel olarak doğmazlar. Çoğunlukla davranışla ileri gelen bir rahatsızlıktır.

Homoseksüellik irsi olabilir mi?
Hayır.

Homoseksüellik eğilimi hangi yaşta meydana çıkar?
Bazı hallerde erginlik çağının başlarında görülebilir.

Erginliğe erişmekte veya erginlik çağının başlarında olan genç erkek veya kızda homoseksüellik eğilimleri görülürse ne yapılmalıdır?
Bu kişi bilgili bir psikiatrise götürülmelidir. Söz konusu erkek veya kızın ihtiyacı olup olmadığını, o kararlaştırabilir.

Homoseksüellik ters çevrilebilinir mi?
Eğer böyle bir kişi karşı cinse seks ilgisi duyan bir kişiliğe sahip olmak istiyorsa, psikiatrik tedavi yoluyla yönünü değiştirmesine yardımcı olunabilir.

Karşı cinse cazibesi olan bir kişi homoseksüellik eğilimine kapılabilir mi?
Ancak bu eğilim belirti göstermeden, şuuraltında var olmuş ve uzun süre karşı cinsle ilişki kurmak olanaklarından mahrum kalmışsa evet.

Homoseksüellik günümüzde artış göstermekte midir?
Öyle zannedilmemektedir. Ancak, homoseksüeller bugün artık eğilimlerini eskiden olduğu kadar gizlemek lüzumunu hissetmemektedirler. Bundan dolayıdır ki, homoseksüelliğin artış kaydetmekte olduğu intibaı uyanmaktadır.